TJEDAN ZDRAVLJA U DV HIŽICA !!!

TJEDAN ZDRAVLJA U DV HIŽICA !!!

UTORAK

Naša poruka dana :  Volimo se gibat, gibat…

Naše aktivnosti: djeca se razgibavaju uz stihove u pokretu, vježbe za stopala ( djeca izvode vježbe u čarapama ), poligon savladavanje prepreka, hodanje po različitim senzomotoričkim podlogama ( djeca izvode vježbu bosi).

SRIJEDA

Naša poruka dana :  Jedemo zdravo

Naše aktivnosti : izrada plakata  KAKO ČUVAMO ZDRAVLJE , važnost doručka za zdravlje i svakodnevno funkcioniranje ( zajednički doručak kukuruzna zijevanka i jogurt ) , djeca sudjeluju u pripremi obroka ( banana sendvič i izrada klipića ), na piramidi prehrane djeca imenuju hranu i uz razgovor s odgojiteljicama spoznavaju što sve trebaju jesti.

ČETVRTAK

Naša poruka dana :  Ako želimo zdravi biti, vodu moramo čuvati !

Naše aktivnosti: s djecom smo razgovarali o higijeni i ispravnom pranju ruku, izradi smo maketu zubala od pedagoški neoblikovanog materijala, djecu smo upoznali sa cirkulacijom vode u prirodi , uz recitaciju ŠTO JE PLJUSAK izradili smo lutke na štapu te djeci na zabavan način vizualizirali kako nastaje kiša i tko joj se veseli, proveli smo dva eksperimenta s vodom PLIVA-TONE i LOPOČ, proveli smo aktivnost sadnje cvijeća.

PETAK

Naša poruka dana :  Lijepo je što si u vrtiću !

Naše aktivnosti: pripremili smo s djecom mirisne svječice za opuštanje, u našem krugu prijateljstva opustili smo se uz vježbe disanja i masaže glave i vrata, djeca su dijelila svijetlo jedno drugima uz poruku Lijepo je što si u vrtiću ,kako nas priroda uvijek najviše opusti realizirali smo šetnju okolicom vrtića te uživali u proljetnom suncu, cvrkutu ptičica, mirisu proljetnog cvijeća, zagrlili smo stablo te osluškivali njegove zvukove.