Valentinovo Dječji vrtić Hižica u znaku ljubavi, srca i radosti

Valentinovo Dječji vrtić Hižica u znaku ljubavi, srca i radosti

U vrtiću je prevladavala tematika ljubavi, prijateljstva i dobrih djela

Kroz osmišljene i pripremljene različite aktivnosti i igre u duhu prijateljstva, djeca su zajedno sa svojim odgojiteljima proslavila ovogodišnje Valentinovo.

Glavni događaj bio je tradicijski međimurski običaj ftičeki se ženiju. Na taj dan djecu su na prozoru dočekali kolačići i svadbena torta ftičeka. Atmosfera u vrtiću bila je vesela te je poprimila poseban slavljenički ugođaj.

Uglavnom kod nas je cijeli tjedan u oči Valentinova prevladavala tematika ljubavi, prijateljstva i dobrih djela. Završili smo danom prijateljstva jer su prijateljski odnosi vrlo važan dio djetetova cjelokupnog razvoja. Djeca u prijateljskim odnosima uče kako postati tolerantnija, razvijaju samopoštovanje, usvajanju pravila, donose odluke, uče dijeliti i dogovarati se, dobivaju podršku…

Sve aktivnosti koje smo radili s djecom spojili smo u video program Naše Valentinovo kako bi i dalje ostali povezani s roditeljima, obzirom da još uvijek nema mogućnosti za priredbe i druženja – poručuju iz vrtića Hižica.